Mart Laar üürib kodumaja välja

27. november 2001, 08:20

Kuigi peaminister Mart Laar ei ole veel vastvalminud kodumajja kolinud, üürib ta juba paar viimast kuud maja kolmandat korrust ühele välissaatkonna töötajale. Julgestuspolitsei on naabri taustaga tuttav, kirjutab SL Õhtuleht.

<pilt#MartLaar.jpg#Mart Laar#150#188#0> ?Ma täpset nime ei tea, kuid enam-vähem on selge, kes seal elab. Ausalt öeldes ei tahaks seda üldse kommenteerida,? ütles julgestuspolitsei juht Ain Lepikult ja pidas loomulikuks, et peaminister Laari majanaabri kohta käib taustakontroll. Ometi ei oleks politseil õigust võimaliku kahtluse korral peaministri naabrivalikusse sekkuda.

Sellest sügisest põlevad Mart Laari ja rõivakunstniku Ivo Nikkolo kahepeale peetud majas Ao tänaval kolmandal korrusel tuled. Uus renoveeritud maja on tänava uhkeim ning ligi paarisajaruutmeetrist apartementi üürib Aasia päritolu mees. Üürnik sõidab ringi sinise numbrimärgiga autoga ning kuulub seega diplomaatilisse korpusesse.

Valitsuse pressinõuniku Priit Põikliku sõnul oli Mart Laaril ja Ivo Nikkolol algusest peale plaan maja kolmas korrus välja rentida. ?Et rendituludest maja lõpuni ehitada. Kui nüüd vaadata peaministri palka, siis selle eest ju maja korda ei tee,? ütles Põiklik. Peaministri palk koos lisatuludega on 36 000 krooni.

Mart Laar maksis maja eest 800 000 krooni, kuid on öelnud, et ostis kapitaalremonti vajava maja eraisikult ja tasub maja eest osakaupa.

Eile õhtul teatas Põiklik ootamatult, et peaminister keeldub andmast selgitusi üürniku ja üüritulu kohta. Mart Laarile kuulub majast esimene korrus, samuti peaks tema oma olema kelder. Õigupoolest poolkelder, sest selle ees on kogu maja ulatuses pea täisaknad.

Kus Laar hetkel ise elab, on ebaselge. Põiklik väidab, et Laaril ei ole enam Keemia tänavale asja - sealne korter on müüdud ja tühi. ?Laar elab Ao tänavas,? väidab Põiklik, kuigi selle kandi elanikud pole kordagi Laari esimese korruse akendes pimeda ajal näinud tulesid. ?Põlevad ainult kolmanda korruse ja keldri lambid. Kas Laar elab siis keldris?? ei usu samas tänavas elav mees peaministrist niisugust sammu.

Valitsuse pressibüroo direktor Kaarel Tarand on öelnud, et Laari perekond kolib ostetud majaossa kõige varem selle aasta lõpus. Enne Keemia tänavasse kolimist elas Laaride perekond Nõmmel Pärnu maantee ääres, kus Mart Laar nägi näguripäevi keldrisse jooksva haisuveega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing