Kadrioru korrrusmaja ehitaja eirab linna keeldu

29. november 2001, 10:34

Tallinna linnaametnikud ei suuda ka politsei abiga peatada Kadriorus kõrgust koguva kortermaja ehitust, kuigi on korduvalt käinud ehitajale käske jagamas ja seadusi ette lugemas, kirjutab Postimees.

13. novembril käskisid koos politseiga ehitusplatsil käinud Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti töötajad maha lammutada Kadriorus Vilmsi 29 ehitatava korterelamu viienda korruse, mille ehitamiseks pole linn OÜ-le Future Arendus luba andnud.

Maja ehitav OÜ Miller Lahendus hakkas juba valmis ehitatud lifti?ahti ja kaht kandeseina toona ka maha võtma, kui kaks nädalat hiljem ehitamine jätkus täie hooga ning ametniku olid jõuetud seda peatama.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti regulatsiooni- ja kontrolliteenistuse direktor Rain Seier nentis, et pole varem sellist häbematust näinud. Nädala alguses taotles ta majandusministeeriumi litsentsikomisjonilt, et see jätaks Müller Lahenduse ehituslitsentsita. Ka esitas amet asja halduskohtusse, kes võib ehitajaid trahvida.

?Ehituse juht Urmas Kuusküll oli öelnud, et odavam on edasi ehitada kui trahve maksta, seepärast ei kuulanudki isegi politsei sõna,? rääkis Seier.

Vilmsi tänavale büroo- ja eluhoone arendajal, OÜ-l Future Arendus oli ehitusluba neljale korrusele. Samas kinnitab projekti Vilmsi Maja reklaamiv internetilehekülg, et osta saab ka viienda korruse kortereid.

Korruste lõikes välja toodud tabel annab muu hulgas teada, et selle aasta lõpuks valmiva maja viienda korruse kaheksast korterist on kolm juba maha müüdid ning üks n-ö kinni pandud.

Eile taas maha lõhkuda lastud viienda korruse korterid pidid olema kõige kallimad, sest nende eest küsitakse 15 000 krooni ruutmeetrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing