Tallinna Vesi investeerib tänavu 160 mln krooni

06. veebruar 2004, 12:19

ASi Tallinna Vesi investeerib tänavu üle 160 miljoni krooni, valdavalt vee kvaliteedi parandamisse, teatas ettevõte.

Vee kvaliteedi tõstmiseks ehitab Tallinna Vesi uusi vee-, kanalisatsiooni- ning sadeveetrasse ning tõhustab reoveepuhastust.

'Kuna Ülemiste veepuhastusjaamast väljuva joogivee kvaliteet vastab juba täna kõikidele Euroopa Liidu poolt kehtestatud kvaliteedinõuetele, siis valdav enamus sellest summast (45 mln kr ? toim.) on planeeritud just vee kvaliteedi parandamisse tarbija juures,' ütles ASi Tallinna Vesi tootmisdirektor Roch Chéroux.

Renoveeritakse veetorustikke ja otsitakse lekkeid, tõhustatakse Ülemiste veepuhastusjaama tööd, tõstetakse toorvee kvaliteeti nii valgalal kui ka Ülemiste järves. Loputatakse läbi ligi 200 km veetorustikke.

Reoveepuhastusse investeerib Tallinna Vesi tänavu 47 mln krooni. Parandatakse kanalisatsioonitorustikke, milleks kulutatakse 13 mln krooni. Reoveepuhastusjaamast väljuva heitveevee kvaliteeti tõstetakse 15,8 mln krooni eest.

Reoveepuhastuse investeeringute hulka kuulub ka käesoleva aasta üks olulisemaid keskkonnaprojekte kogumaksumusega 17 miljonit krooni, mille käigus ehitatakse välja 10 ha suurused kompostiväljakud, märgib ettevõte. Kompost läheb kasutusse haljastamisel.

Vee-, kanalisatsiooni- ning sadeveetrasside ehitusse investeerib Tallinna Vesi 45 miljonit krooni. Ehitatakse välja Sõpruse puiestee kollektor ja Mustamäe tee sademevete kollektor, trassid ehitust Algi, Kaarna ja Algi põik tänavatel, Viimsi tee ja raudtee vahelisel alal ning Vana-Mustamäel. Paigaldatakse ka 14 mln krooni eest uusi tuletõrje hüdrante.

Võtmeinvesteering klienditeenindusse moodustab 10 mln krooni. Sellega juurutatakse uus kliendiinfo süsteem. Lisaks operatiivsuse ja täpsuse tõusule võimaldab uus kliendiinfo süsteem pakkuda interneti-põhiseid teenuseid, sõlmida otsekorralduslepinguid ning arveldada e-arvetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing