PM: Maksuamet kaebas kütusemüüja kohtusse

04. märts 2004, 08:09

Maksu- ja tolliamet andis kohtusse Eesti ühe suurema bussiettevõttega Taisto seotud firma Aasmerke juhi Ago Kärssini solkkütuse müümise eest.

Mullu mais pidasid tolliametnikud Tallinna-Tartu maanteel kinni Taistole kuuluva tsisternhaagise, samuti pitseeriti bussifirma ühele omanikule Taisto-Taimo Kängsepale kuuluv tankla Antslas Võrumaal. Tanklat ja haagist rentis omakorda firma Aasmerke, mille juhiks on varem Taisto varustajana töötanud Ago Kärssin, kirjutab Postimees.

Kinnipeetud ja liikuvtanklaks kohandatud tsisternis oli süüdistuskokkuvõtte kohaselt 3 tonni erimärgistamata kütteõli, mille väävlisisaldus oli Eesti standarditega paikapandust oluliselt suurem. Antsla tankla mahutites seisis aga üle 80 tonni standardile mittevastavat kütust.

Osas Antsla mahutites oli erimärgistamata kütteõli sisse segatud ka industriaalõli ning kolmes mahutis ulatus industriaalõli osa 92 protsendini. Kärssin müüs tolliameti andmetel kvaliteedinõuetele mittevastavat kütust Taisto bussijuhtidele.

Antsla vald on ühtlasi bussifirma Taisto Lõuna-Eesti keskus, kust ettevõte ka alguse sai.

Maksu- ja tolliamet uurib praegu teisigi tankimiskohti, kust Taisto bussid kütust on ammutanud. Mai lõpus avastas Postimees Tartus endise lihakombinaadi territooriumil asuvas garaa?is tankla, kus Taisto bussid käisid enne bussijaamast väljasõitu tankimas.

Tanklal puudus Postimehele teadaolevalt tegevusluba. Kinnitamata andmetel oli Tartu mahutis samuti erimärgistamata kerge kütteõli, mille väävlisisaldus oli suvediislikütusele lubatud normist üle kolme korra suurem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing