SLÕL: Autokoolides tohutu tung

17. märts 2004, 08:27

Tallinna autokoolid teevad lisagruppe, et kõik tahtjad pääseksid enne 1. mai hinnatõusu sõitmist õppima.

«Meil on juba aprilli lõppki paksult täis. Kõik tormavad, et saaks enne kooli ja raha makstud, kui maist kõik kallimaks läheb,» ütleb omanimelise liikluskooli juht Johannes Pirita SL Õhtulehele.

Mustamäe autokooli juhataja Alar Hermansoni sõnul on tahtjaid üle ootuste palju. «Inimesed kasutavad võimalust, et veel enne hinnatõusu endale juhiluba saada,» selgitab ta. Nimelt hakkab 1. maist autokoolidele kehtima käibemaks ning ka bensiin kallineb.

«Kui teooriatunnid saame kõigile antud, siis sõiduõpetajate arv on piiratud ja neid pole kuskilt juurde võtta,» ütleb omanimelise liikluskooli juht Johannes Pirita.

«Tekib tohutu segadus - õppurid sõita ei saa, sest neid on nii palju. Paratamatult jääb sõidutunde teise kuusse.» Tema sõnul oli seis sama hull viimati 2000. aasta septembris, kui kehtestati uus kord, et peab olema lõppastme koolitus.

Kui palju õppimine pärast 1. maid kallineb, ei osata autokoolidest veel öelda. Johannes Pirita pakub, et ainuüksi bensiiniliitri hinna tõus ühe krooni võrra kasvatab hinda kümnendiku, lisaks veel 18 protsenti käibemaksu. Sellega kaasneb autokoolile veel lisatöö - FIEna tegutsevad õpetajad-koolitajad peavad iga kuu esitama käibemaksuaruande.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing