Infineoni juht astus erimeelsuste pärast tagasi

Annika Matson 26. märts 2004, 11:46

Maailma suuruselt kuuenda pooljuhtide tootja Infineon juhatuse esimees Ulrich Schumacher lahkus pärast lahkhelisid nõukoguga ootamatult juhi ametipostilt.

Pärast seda, kui Schumacher neljapäeval tagasi astus on kadunud ka idee viia kontserni keskus väljapoole Saksamaad, kirjutas Saksa majandusuudisteportaal n-tv.de. ?Päevakorral on siiski veel mõnede üksuste Saksamaalt ära viimine,? ütles firma finantsjuht Peter J. Fischl. Ta lisas, et keskust siiski ?veitsi ei viida, nagu seni jutuks on olnud. Schumacher teatas eelmise aastal, et kaalub keskuse viimist naaberriiki.

Finantsjuht toonitas, et juhi lahkumise taga pole mingeid majanduslikke või ettevõtte bilanssi puudutavaid põhjusi. ?See samm ei puuduta firma hetke majandusseisu,? ütles ta ning lisas, et jooksvaks kvartaliks ootab kontsern plusspoolele jõudmist, nagu ka siiani teatatud.

Schumacheri ametliku lahkumispõhjusena toodi isiklikud põhjused. Ettevõttele lähedalseisvad allikad ütlesid aga Saksa pressile, et kritiseeriti tema väga autoritaarset juhtimisstiili ning ka strateegiaküsimusi. Juhatuse esimehe kohustusi täidab hetkel nõukogu esimees ning endine BASFi finantsjuht Max Dietrich Kley. Mantlipärija loodetakse leida lähikuude jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing