Nokia ootab käibe kaheprotsendist langust

06. aprill 2004, 15:36

Nokia ootab käibe kaheprotsendist langust mullu sama ajaga võrreldes.

Firma taaskinnitas esimese kvartali kasumiootuseks aktsia kohta 0,17 eurot, vahendab Hugin.

Nokia teatas, et nende käibeootus jääb alla varasematele panustele. Kvartali käibeootuseks on 6,6 mld eurot (103,3 mld krooni), mida on kaks protsenti mullusest vähem. Firma varasem ootus nägi ette käibe kolme kuni seitsmeprotsendist kasvu. Firma kasumiprognoos jäi varasema ootuse alumisse äärde. Varem ootas firma 0,17 kuni 0,19 eurost kasumit aktisa kohta.

Mobiiltelefonide ja multimeedia üksuste käive jäi allapoole ootusi. Mobiiltelefonide müük langes Euroopas ja Aasias seoses oodatust väiksema müügikoguse ja tootevalikuga, kus suur osa oli odavamatel telefonidel. Ülemaailmne mobiiltelefonide I kvartali koguse kasvuprognoosiks oli 25 protsenti, samas kui Nokia telefonide kogus kasvas vaid 19 protsenti.

Võrguseadmete üksuse müük ületas ootusi küündides 1,4 mld euroni (21,9 mld krooni). See tähendab mullusega võrreldes 16 protsendist kasvu.

Mobiiltelefonide üksuse kasumlikkus oli firma teatel jätkuvalt suurepärasel tasemel. Küll aga lõi oodatust väiksem müügikogus ja tootevalik üksuse käivet ja tegevuskasumit.

'Me pole rahul oma käibearenguga esimeses kvartalis, kuid me oleme taas saavutanud hea kasumlikkuse,? ütles firma juhatuse esimees Jorma Ollila.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing