EPL: Alimentide vältijate abil ümbrikupalkade jälile

12. aprill 2004, 08:17

Maksuamet hakkab kohtutäituritelt saama infot selle kohta, missugused firmad ei maksa meestöötajaile palka, et need saaks alimentidest maksmisest loobuda.

Palve tööandjale saada ümbrikupalka on skeemiks neile meestele, kes on hüljanud pere ning oma sissetulekut varjates üritavad kõrvale hiilida alimentide maksmisest. Leidub tööandjaid, kes on sellega nõus, et nii vabaneda maksude maksmisest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maksu- ja tolliameti juriidilise osakonna juhataja Maret Amburi sõnul on maksuhaldur alustanud koostööd justiitsministeeriumi ja kohtutäituritega, et välja töötada tõhus süsteem, kuidas omavahel võidelda ümbrikupalkade vastu. ?Näiteks juhul, kui pärast kohtutäiturilt kirja saamist isiku palk kordades väheneb, on tõenäoline, et tegemist on ümbrikupalga maksmisega, vabanemaks elatise maksmise kohustusest,? ütles Ambur. ?Kohtutäituritelt saadud info kohaselt on sellised juhtumid üsna sagedased, on oluline, et selline info jõuaks maksuhaldurini, kes saab vajaduse korral kontrollida.?

Üks anonüümseks jääv raamatupidaja teatas, et riskis oma töökohaga, sest hakkas omanikule vastu, keeldudes töötajat ümbrikupalgale ümber vormistamast. Ümbervormistamise põhjuseks tõi omanik töötaja poolelioleva lahutuse.

Läinud aasta lõpus mõistis Tallinna linnakohus õigeks mehe, keda süüdistati alimentide maksmisest kõrvalehoidmises. Mees sai õiguse, sest kohtus ei suudetud tõestada, et ta hoidub meelega tööle minemast. Ema nõudis protsessil oma kahe alaealise poja toetuseks igakuiselt kokku 2000 krooni.

Kohtutäiturite käes on üle 10 000 juhtumi, kus isad ei täida oma elatusrahakohustust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing