SLÕL: Toompea lossi väljak ja Rakvere keskplats saavad kalli graniitparketi

06. mai 2004, 07:57

Toompea lossiplatsile Tallinnas ja Rakvere keskplatsile pannakse hiigelkallis graniitparkett.

Skandinaavia maades levinud graniitparketi ruutmeeter koos paigaldusega maksab Merilyn Grupi tegevjuhi Aivo Hiie sõnul umbes 1000 krooni. Tema sõnul on see Eesti oludes üks kalleimaid materjale, mida üldse autorataste alla panna, kirjutab SL Õhtuleht.

«Eks otsustajad ole Soomes käinud ja näinud, et seal on seda igal pool maas. Aga Soome elab ka graniidi peal. Meile tuuakse seda kivi sisse. Näiteks praegu Rakvere keskväljakule paigaldatav kivi on toodud rongiga otse Hiinast. 4200 ruutmeetrit kive maksab seal 2 miljonit krooni,» iseloomustab Hiie luksust, mida jalge alla laotatakse.

Võrdluseks võib tuua, et tavalise kiviparketi ruutmeeter koos paigaldusega maksab 300 krooni ringis ning asfaltkatte ruutmeeter 160-170 krooni. Edasimüüjate ja paigalduse hinda arvestades läheb Toompea lossi esise platsi graniitparketiga katmine maksma keskeltläbi kaks miljonit ja Rakvere esindusplats vähemalt neli miljonit krooni maksumaksja raha.

Aivo Hiie, kelle firma kavatseb samuti Toompea lossi esise platsi graniitparketiga katmise riigihankekonkursil osaleda, ütleb, et ju on Eesti riigis raha piisavalt, kui nii kallist materjali kasutatakse. «Kui mul oleks ka raha ühest ämbrist teise tõsta, siis paneksin ka graniitparketi maha. Ilus silmale vaadata ja küllalt vastupidav,» ütleb Hiie.

Riigikogu kantselei haldusteenistuse talituse juhataja Andres Metsaveer ütleb närviliselt, et Toompea lossi platsil jäävad autod juba põhjapidi asfaldisse kinni. «Pealegi paigaldatakse praegu igale poole vanalinna ja Toompeale munakivisillutist. Aga te keerate nende artiklitega mu isikliku elu täitsa kihva,» lajatab Metsaveer järsku ning teatab, et kuivõrd tal on praegu koosolek, siis rohkem rääkida ei saa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing