Estiko lahkub 1. juulil Tallinna börsilt

Annika Matson 26. mai 2004, 11:09

Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon otsustas eile rahuldada Estiko taotluse ja lõpetada firma aktsiate noteerimine börsil alates 1. juulist.

Seega kaubeldakse kolmapäeval, 30. juunil Estiko aktsiatega Tallinna börsi kauplemissüsteemi vahendusel viimast päeva.

Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon leidis, et arvestades (I) Estiko aktsionäride struktuuri, (II) asjaolu, et Estiko on mitme aasta jooksul teinud kaks vabatahtlikku ülevõtmispakkumist kõigi Estiko aktsiate omandamiseks, (III) AS Estiko on pakkumise teates ja prospektis väljendanud selget kavatsust taotleda aktsiate noteerimise lõpetamist ning (IV) Estiko on noteerimise lõpetamisel valmis aktsiaid kõigilt aktsionäridelt tagasi ostma ülevõtmispakkumises pakutud hinnaga 13,40 krooni, ei kahjusta noteerimise lõpetamine oluliselt investorite huve ega anna osale väärtpaberite omanikele
ebaõiglast eelist teiste omanike ees ega arvel.

AS Estiko esitas selle aasta 12. veebruaril Tallinna börsi noteerimis- ja
järelevalvekomisjonile taotluse Estiko E-aktsiate noteerimise lõpetamiseks Tallinna Börsil.

Neinar Selile kuuluv AS Rondam oli valmis Estiko E-aktsiate noteerimise lõpetamisel aktsiaid kõigilt aktsionäridelt tagasi ostma AS-i Rondam poolt tehtud ülevõtmispakkumises pakutud hinnaga 13,40 krooni aktsia eest, teatas firma.

Seisuga 24. mai 2004.a. kuulus AS-ile Rondam 5 714 139 Estiko E-aktsiat s.o. 95,5838% Estiko poolt emiteeritud hääleõiguslikest E-aktsiatest ning 95,5682% kõikidest Estiko poolt emiteeritud aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing