EPL: Balti jaama juurde tuleb hotell

27. mai 2004, 07:44

Esmaspäeval viis Edelaraudtee SAPAsse ehitusloa taotluse ,et rekonstrueerida Balti jaam ning ehitada sinna kõrvale seitsmekorruseline Vaksali hotell.

Hotell ehitatakse eraldi korpusena jaamahoone otsa, praeguse taksopeatuse ja parkla kohale. Hotell on jaamaga ühendatud tunneli kaudu ning kolmandalt korruselt suubub jaamahoonesse Toompea-vaatega klaasgalerii. See lõpeb jaama ootesaali kohal, praeguse infotabloo juures avatud rõduga,? rääkis Edelaraudtee Halduse ASi juhataja Neddy Kramer Eesti Päevalehele.

Seitsmekorruselisse kahetärnihotelli tuleb 140 numbrituba ligi 300 külalisele. ?Lihtne ja mugav, mingit erilist luksust seal ei ole,? nentis Kramer. Praeguste plaanide kohaselt hakkab Edelraudtee ise hotelli pidama.

?Loodame säästva arengu ja planeerimise ametilt (SAPA) loa saada enne jaanipäeva, enne suuri suvepuhkusi. Ideaaljuhul võiks septembris hakata ehitama ning tänapäevane ehitustempo lubaks kavandatud tööd lõpetada vähem kui aasta pärast,? märkis Kramer. Tööde kogumaksumuseks hindas ta ligikaudu sada miljonit krooni.

Ümber tehakse ka praegune jaamahoone seestpoolt, see tuleb funktsionaalne ja peaks vastama reisijate ootustele. ?Olulisi muudatusi ei tule, ei tule juurde pinda ja ei kergitata lage,? lubas Kramer.

Ootesaali serva, kus praegu on klaasist müügiputkad, tuleb bistroo. Köögi esimene etapp ? Vaksali kulinaar ? alustas juba tänavuse aasta alguses. Kahel korrusel on köök ja pagaritöökoda. ?Köögi sisustusse on arvestatud juba ka rajatava bistroo nõudlus, juurde tuleb võtta ainult paar inimest, kogu tehnoloogiline park on juba olemas,? märkis Kramer.

Teisel korrusel taastatakse kunagine menurestoran, mille trepi ja ootesaali õhuruumi vahele tuleb kõrge lae alt langev veekardin.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing