EPL: Õllesõbrad koguvad taarat ja loodavad lisateenistust 40 senti

14. juuli 2004, 09:04

Eesti õlletootjad soovitavad hinnatõusu ootuses taarat mitte varuda.

?Lugesin, et pudel läheb kallimaks ja õlle kõrval naljatasin, et see on nagu pensionifond, kust kunagi saan rohkem raha tagasi, kui sinna alla panin,? ütles Eesti Päevalehele tallinlane Kalle, kes on poole aasta jooksul kogunud koju kümme kasti õlletaarat.

Ta ei mõistnud, miks osal õllepudelite siltidel on juba kirjas, et pudel maksab 1,4 krooni, kui taarapunktis makstakse endiselt kroon, äärmisel juhul 1,1 krooni.

Harjumaal elav Väino aga ootas, et pudeli hind kallineb juba 1. maist seoses Euroopa Liitu astumisega. ?Mul oli kogutud umbes 500 pudelit, kuid ei mallanud enam oodata ja viisin ära,? ütles ta.

Algselt pidigi nn tagatisraha õlletaara hinda tõstev süsteem käivituma 1. maist, kuid pakendiseadusesse sai viimasel hetkel parandusena kirjutatud kuupäev 1. jaanuar 2005.

?Kiirustasime Pilsneriga, olime ise ka veendunud, et 1. maist asi käivitub,? põhjendas Tartu Õlletehase juhatuse esimees Tarmo Noop asjaolu, et Tartu Pilsneri sildil on juba praegu punane ringikujuline märgistus, mis ütleb, et taara maksab 1,4 krooni. Noobi sõnul ei ole mingil juhul mõtet taarat koju koguda, sest 1,4 krooni saab vaid märgistusega pudelite eest, uus märgistus ilmub pudelitele aga alates sügisest.

Uue süsteemiga õlle hind Noobi sõnul ei tõuse. Õllesõbrad saavad lihtsalt taara eest rohkem raha tagasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing