EPL: Sadakond eestlast ootas viis tundi maalepääsu

13. august 2004, 08:09

Helsingist kell üheksa õhtul teele asunud Rosellal õnnestus tugeva põhjatuule tõttu Tallinnas kai äärde jõuda pärast kahetunnist üritamist kell kaks öösel.

?Me ei saanud passikontrolli ega pääsenud maale. Sellepärast pidime terveks ööks laeva jääma ? just nagu pantvangid,? rääkis Eesti Päevalehele päevaks Helsingi linna vaatama sõitnud Dimitri Mironov. ?Laevas oli sadakond eestlast, kes kõik tahtsid südaööks kindlasti tagasi jõuda. Nüüd saime koju alles järgmisel hommikul.?

Mironovi sõnul pidid reisijad umbes kolmveerand tundi ootama, enne kui neile piiriületusprobleemidest teatati.

?Alguses öeldi meile, et on tekkinud mingid tehnilised probleemid ja uksed ei avane, ning paluti pool tundi oodata,? sõnas ta. ?Mõni aeg hiljem teatati, et on juhtunud selline lugu, et peate omale nüüd kajutikohad võtma ja ootama hommikul kella seitsmeni.?

Reisijad said ööbimiskoha laeva alumisel dekil, kajutite eest tasus laevafirma.

Tallinna reisisadama piiripunkti ülema asetäitja kapten Kalle Kandroo ütles, et kui laev ei oleks hilinenud, poleks segadust tekkinud. ?Ei olnud kindlalt teada isegi seda, kas laev üldse D-terminali jõuab,? lausus ta. ?Laeva otsad saadi kinni alles pärast kella kaht öösel ja sellisel kellaajal pole piirivalvel peale korrapidamisteenistuse enam kedagi tööl. Seetõttu võeti vastu otsus vormistada reisijad maale alles hommikul.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing