EPL: Veskimägi võitleb makse tõstes kasiinosõltuvusega

23. august 2004, 08:49

Kasiinode kõrgemat maksustamist põhjendab rahandusministeerium vajadusega seista vastu uute kasiinosõltlaste lisandumisele.

Ministeeriumi kinnitusel on senisest ligi kolmandiku võrra suuremate hasartmängumaksu määrade eesmärk mängulaudade ja mänguautomaatide üldarvu stabiilsena hoidmine, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mängukohtade arvu suurenemine tekitab ühiskonnale paratamatult suurema kahjuliku tagajärje, milleks on eeskätt hasartmängusõltlaste tekkimine,? märgib rahandusminister Taavi Veskimägi maksutõusu eelnõu seletuskirjas. ?Ühelt poolt on hasartmäng käsitatav meelelahutusena, kuid sellega kaasnevad riskid, mis on seotud mängijate võimaliku sõltuvuse tekkega. Mängusõltuvus on suuremaks ohuks noortele, kuid ka psüühiliselt nõrgematele isikutele.?

Seega peab riik ministri väitel tegutsema selle nimel, et hasartmängude pakkumine oleks ühiskonnale vastuvõetav. Maksutõus vähendab lähemas perspektiivis nii mängulaudade, automaatide kui ka kohtade arvu. ?Võimalik on samuti, et mõni ebakindla turupositsiooniga ettevõtja lõpetab äritegevuse,? märkis Veskimägi, kes loodab õnnemängu uutest maksudest riigile 60 miljonit krooni lisatulu.

Hasartmängude korraldajate liidu tegevdirektori Tõnis Rüütli sõnul on tegu silmakirjalike põhjendustega, sest asja taga on vaid soov eelarvet lappida. ?Eelnõu autorid ei käitu riigimehelikult. Sotsiaalsete probleemide lahendamiseks tuleb leida teised mehhanismid,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing