EPL: Reiljan soovib laialdast debatti randadesse ehitamise teemal

16. september 2004, 08:08

Keskkonnaminister Villu Reiljan peab vajalikuks käivitada avalik arutelu randadesse ehitamise teemal.

Keskkonnaminister leiab, et vajaduse korral tuleks seniseid karme seadusi muuta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kahtlemata vajavad rannad väga tõsist kaitset. Teisalt vajavad meie inimesed võimalust kultuurselt elada vee ligidal. Siin tuleb seadusandjal ilmselt oma suunad anda ja poliitikutel kokku leppida, arvestades rahva elutarkust ja suhtumist asjasse,? ütles Reiljan eile Riigikogus.

?Ilmselt on neid kohti, kus on võimalik ehitada, ja on neid kohti, kus tuleb, nagu ütelda, vereni kaitsta.?

Ministri sõnul on eestlaste arusaamisele teatud pitseri vajutanud see, et okupatsiooni ajal ei lubatud inimesi randa ja merele.

Reiljanile on viimasel ajal üksjagu peavalu valmistanud Jaanus Rahumäe Läänemaale rajatud suvila. ?Usun, et kõik need ajaleheartiklid, mis kirjutatakse toonis, et koalitsioonikaaslane päästis kurjategija maja lammutamisest, ei ole päris asjakohased,? lausus ta. Reiljan meenutas, et Rahumäge trahviti eksimuse eest 7800 krooniga ning lisaks oli ta ?asjatundmatu asjaajamise ohver?.

Ministri väitel on keskkonnaalaste ehituskeeluvööndite rikkumisi piisavalt. Lammutustaotlusi esitati 2001. aastal 70, 2002. aastal 60 ja 2003. aastal 63. Sel aastal esitatud 48 taotlusest on 31 juhul antud nõusolek ehitis maha võtta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing