Streigi tõttu seisab kümmekond rongi

23. september 2004, 11:28

Vastupidiselt Eesti Raudtee väidetule teatas Eesti Vedurimeeste Ametiühing, et streigi tõttu seisab harujaamades kümmekond kaubarongi.

Eesti Vedurimeeste Ametiühingu esimehe Heino Rüüteli väitel on osa kaubaliiklusest raudteel halvatud, kuid ta ei osanud veel öelda, kui suur see osa on. Neli rongi pani tema sõnu öösel streigi kartuses Eesti Raudtee ise seisma.

Eesti Vedurimeeste Kutseliidu mehi, kes streikijaid asendavad, nimetas Väät streigimurdjateks. Tema hinnangul on Eesti Raudtee suures hädas: 'Hommikul kell üheksa tehti üleskutse piilupart rongijuhiks, millega kutsuti kõiki, kel võimalik, vedurijuhi pulti asuma.'

Väät rääkis, et viimase 2 päevaga on tema juhitava organisatsiooni liikmeks tulnud 40 uut liiget ja nüüd on neid kokku 220, mis on vedurimeeste valdav enamus.

Täna streiki alustanud vedurimehed nõustusid eile õhtul 11% suuruse palgatõusuga, kuid Eesti Raudtee oli nõus palka tõstma vaid 9%. 'Kuna tööandja ei olnud streigi ärajätmiseks nõus seda kaht protsenti lisama, siis nüüd on meie nõudmine endise 15% tasemel. Lisaks nõuame ületundide miinimumini viimist,' selgitas Rüütel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing