Edelaraudtee: streigist tekitatud kahju maksavad kinni korraldajad

24. september 2004, 11:15

Rongiliikluse peatamisega kannab Edelaraudtee miljonitesse kroonidesse ulatuvat kahju, mille kavatseb sisse nõuda streigi korraldajatelt, teatas ettevõte.

Nendeks on Eesti Vedurimeeste Ametiühingu (EVAÜ) juht Heino Rüütel, aseesimees Toivo Kaur ning juhatuse liige Mart Klaassen.

Edelaraudtee juhatuse esimehe Henn Ruubeli kinnitusel tekitatakse reisirongiliikluse peatamisega ettevõttele suur majanduslik kahju. Esialgsete arvutuste kohaselt on see summa 4 miljonit krooni, millele lisandub tasu busside rendi eest.

Igal juhul nõuame kahju hüvitamist ning pöörame nõuded isiklikuks, kahju peab hüvitama EVAÜ juhatus, ütles Ruubel.

'Edelaraudte ja meie reisijad ei puutu absoluutselt asjasse. Meil on kehtivad kokkulepped ja töörahu. Streigi tõttu kannatavad reisijad ning ettevõte kavatseb tekitatud kahju osas pöörata nõuded streigi korraldajate vastu,' lisas Edelaraudtee juhatuse esimees.

Vedurimeeste streigi tõttu ei sõida täna ja homme Edelaraudtee reisirongid. Kõikide rongiliinide asendamine bussidega ei ole võimalik ning see käib ettevõttele üle jõu. Täna ja homme teenindab reisijaid ainult Tallinna-Tartu kiirrong.

Edelaraudtee nõuab vedurimeeste streigi ebaseaduslikuks tunnistamist ning pöördus neljapäeval Tallinna linnakohtusse vastavasisulise kaebusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing