EPL: Soome soomukite ostuks kulub 112 miljonit

28. september 2004, 08:08

Soome soomukid lähevad Soome ajalehe Helsingin Sanomat andmetel Eestile maksma 112 miljonit krooni.

Kokku ostab Eesti 60 soomustransportööri, mis on suurim soomustehnika kogus, mis Eesti kaitseväel kunagi olnud, sõdadevaheline aeg kaasa arvatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kasutatud, 1980. aastate keskpaigast pärit Pasi-tüüpi soomukid müüakse 120 000 eurot tükk, mis moodustab nende algsest hinnast poole. Eestisse peaks soomusmasinad sel juhul jõudma 2006. aasta lõpuks.

Eesti kaitseministeerium seevastu kinnitab, et soomukiost pole veel kaugeltki ühel pool ja läbirääkimised tehingu tingimuste üle käivad edasi. Kaitseministeeriumi kinnitusel loodavad nad ostu osas selgusele jõuda alles novembriks.

Soomukeid Pasi kasutavad mitmed Põhjamaad ÜRO rahuvalvemissioonidel ja ka Eesti puhul läheks nad kutselise Scouts pataljoni varustusse, mis saaks neid tarvitada välismissioonidel. Siiani on Eesti sõdalased Iraagis kasutanud patrullis käies ise terasplaatidega soomustatud veoautosid.

Kindralmajor Ants Laaneots on Päevalehele kinnitanud, et Soome masinad, ehkki vanad, on ennast hästi tõestanud. ?Nõukogude päritolu soomukid olid nõrgad, et iga tanki-tõrjemiin lõi põhja läbi ja hävitas meeskonna,? rääkis ta. ?ÜRO võttis Soome soomukid kasutusele seetõttu, et kui ta satub miini otsa, siis maksimum, mis lendab otsast ära, on ratas.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing