Toyota võib 2006. aastal saada maailma suurimaks autotootjaks

01. november 2004, 14:34

Toyota tõstis oma 2006. aasta autode müügiprognoosi 8,5 miljoni sõidukini, mis võib hetkel maailma suuruselt teise autotootja esimeseks kergitada.

Jaapani juhtiva finantslehe Nihon Keizai Shimbun andmeil oli Jaapani autotootja müügiprognoosi tõstmise taga loodetust parem Corolla ja muude populaarsete mudelite müük Põhja-Ameerikas ja Aasias, kirjutab uudisteagentuur AFP.

2003. aastal tootis Toyota grupp, mille alla käib ka Daihatsu Motor ja Hino Motors, maailmas 6,83 miljonit sõidukit. Sel aastal üritatakse jõuda 7,54 miljoni sõidukini.

Kui General Motorsi müük jääb stabiilseks ja Toyota suudab oma eesmärgid täita pretendeerib viimane maailma suurima autotootja tiitlile, kirjutas Nihon Keizai.
General Motors müüs eelmisel aastal maailmas 8,6 miljonit sõidukit, kuid USA autotootja müük kodumaal ja Euroopas on hakanud vähenema.
Et jõuda eesmärgini peab Toyota laiendama tootmist Jaapanis ja ehitama uusi tootmisüksusi välismaal. Hetkel käib autotootjal uute tehaste ehitus Hiinas, T?ehhis ja USAs.

Toyota avaldas täna ka oma majandusaasta teise kvartali tulemused. Ettevõtte puhaskasum langes möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 1,5% ning ulatus 297,4 miljardi jeenini (34,4 miljardit krooni). Autotootja käive kasvas 4,52 triljoni jeenini, kasvades aastaga 9,4%.
Kasumi languse taga oli tugev jeen, mis sõi välismaalt saadavaid tulusid kui ka suured allahindlused maailma suurimal müügiturul (USAs).

?Me jätkame oma turundustegevust, püüame kulusid kokku hoida ning teeme tugevalt tööd säilitamaks selle aasta puhaskasumi möödunud aasta tasemel?, ütles Toyota tegevjuht Hiroshi Okuda.

Sel aastal 13% tõusnud Toyota aktsia langes täna enne tulemuste avaldamist Tokio börsil 0,7%, tasemeni 4100 jeeni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing