Keskerakond tahaks EVPde kasutamise tähtaega pikendada

16. jaanuar 2006, 13:45

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna muudatusettepaneku, mille kohaselt võiks ehitist või selle osa vallasasjana võõrandada järgmise aasta 1. juulini.

Keskfraktsiooni esimees Ain Seppik ütles, et erastamisväärtpaberite väljaandmise ja kasutamise tähtaegu on seadusandja korduvalt pikendanud.

'Seda põhjendusega, et omandireformi protsessid ? eelkõige vara kompenseerimine ja maa ning eluruumide erastamine, milles erastamisväärtpaberitel on täita oluline vahendusroll ? ei ole veel lõppenud ning erastamisväärtpaberite käibelt kõrvaldamine tekitaks rohkem probleeme, kui see võimaldaks lahendada,' selgitas Seppik.

Seppik lisas, et maavalitsuste andmetel on lõpule viimata veel umbes 20 000 maa ostueesõigusega erastamise tehingut, mille puhul ostu-müügileping on sõlmimata ja müügihind enamasti tasumata, teatas erakonna infojuht.

Hetkel jääb kinnistada kuni 25 000 korteriomandit.

Keskfraktsioon esitas muudatusettepaneku erastamisväärtpaberite väljaandmise ja kasutamisega seonduvate seaduste muutmise seaduse eelnõule ning see puudutab asjaõigusseaduse rakendamise seaduse muutmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing