Virumaa Teataja: Metsaselts tõstis Kunda metsapealinnaks

01. veebruar 2006, 08:33

Mittetulundusühing Eesti Metsaselts otsustas käesoleval aastal metsapealinna tiitli anda Kunda linnale.

Eesti Metsaseltsi president Kaupo Ilmet põhjendas Kunda valimist metsapealinnaks haavapuitmassitehase peatse käikulaskmisega ja asjaoluga, et tänavu üritatakse metsanädalal rohkem rõhku panna metsa kasutamisele, kirjutab Virumaa Teataja.

“Kunda on teinud tõsiseid liigutusi metsanduse valdkonnas ja ka tolmupühkimise ning prügimajanduse seisukohast,” tõi Ilmet ka lisapõhjendusi. “Eks see kõikide asjaolude kokkulangemine põhjustaski sellise valiku,” lisas ta.

Kunda linnapea Allar Aroni sõnul langetati otsus Kunda kasuks seetõttu, et nii ASi Estonian Cell haavapuitmassitehase valmimine käesoleval aastal kui ka mitme teise puidufirma tegevus aitavad väärtustada meie metsa. “Metsa väärtustamine tähendab, et puidust ka midagi kohapeal tehakse, mitte ainult ei veeta seda välja,” selgitas Allar Aron.

Tiitel antakse Kunda linnale traditsioonilisel metsanädalal, mis tänavu toimub 8.-14. maini ja mille moto on “Mets muutub ja muudab”. Nädala avamine koos tiitli üleandmise ja sümboolse metsapealinna puu istutamisega leiab Kundas aset 8. mail. Metsanädala esialgne kava valmib linnapea Allar Aroni kinnitusel veebruarikuus.

Metsapealinna tiitlit annab metsaselts kolmandat korda, varem on selle pälvinud Räpina aastal 2004 ja Kilingi-Nõmme aastal 2005.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing