EPL: Paljassaarde kerkib eliitrajoon

Liis Kängsepp 08. veebruar 2006, 09:22

Enn Pant, Ain Hanschmidt ja teised ärimehed tahavad Paljassaare sadamasse varemetele ehitada uue eliitrajooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ärimehed on koondunud firma Bolton Realestate taha, et rajada praeguse Paljassaare sadama südamesse tulevikus elitaarne elu- ja ärirajoon.

Bolton Realestate’il on Paljassaare sadamas magusaim 1,8-hektariline krunt otse kai ääres. Kokku on firmal sadamas hoonestusõigus 2,7 hektarile, kuhu annab perspektiivis ehitada paraja linnaku.

Firma omanikering on vaat et sama kirju kui mõnel soositumal börsiettevõttel. Nõu ja jõuga on kõigepealt kampa löönud Tallinki suuromanikud Enn Pant ja Ain Hanschmidt Infortariga.

“See saab olema suur ja ma arvan, et perspektiivne projekt,” ütles Hanschmidt, kes ise on ka Bolton Realestate’i nõukogus. “Tallinn hakkab peagi Paljassaare sadama poolelt väga kiirete sammudega arenema, sadama suunitlus muutub kapitaalselt,” lisas ta.

Lisaks kuulub Bolton Realestate’i omanikeringi endine Saku õllekuningas Cardo Remmel ja sadama eksjuhi Riho Rasmanni juhitava SBM Panga suuromanik kreeklane Nikolaos Sarros.

Hetkel on Paljassaare kaubasadamas hiiglaslikud laokompleksid, mida läbib kolm miljonit tonni sütt ja naftaprodukte, väetisi, puitu jpm aastas. Kinnisvaraarendus on seal mõeldav alles siis, kui kaubasadam suletakse.

Pärast RAS Ookeani pankrotti müüdi Paldiski sadamas krunte paljudele erainvestoritele. “Sadam on kui lapitekk, kus on suvaliselt läbisegi Tallinna Sadama, riigi ja erainvestorite maatükid,” kirjeldas olukorda Tallinna Sadama avalike suhete juht Sven Ratassepp. Sadamal on alal ligi 44 hektarit maad.

Väike äri Bolton Realestate’il sadamas siiski juba käib. Nimelt rendib firma laokomplekse sadamaoperaatorile KS Stivideerimise Aktsiaselts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing