PM: Uus Sakala küsib ministrilt luba keskus lammutada

10. veebruar 2006, 07:31

Sakala keskust ümber ehitada sooviv AS Uus Sakala tahab kultuuriminister Raivo Palmarult nõusolekut nõukogudeaegse suurehitise lammutamiseks.

ASi Uus Sakala juhatuse esimehe Ilmar Kompuse sõnul tegid nad kultuuriministrile ettepaneku täiendada riigi ja erafirma vahel sõlmitud hoonestusõiguse lepingut lisaga, mis lubaks uue, senisest suurema saali ehitamise eesmärgil vana hoone täielikult lammutada, kirjutab Postimees

Ta lisas, et nii linnaametnikud kui ka muinsuskaitse on lammutamisele heakskiidu juba andnud.

Uus Sakala ettepanek hoonestusõiguse lepingut muuta tuli pärast seda, kui Palmaru võttis seisukoha, et riigi ja AS Uus Sakala vahel pärast avalikku konkurssi 2003. aastal sõlmitud hoonestusõiguse seadmise leping lubab firmal maja vaid põhjalikult remontida ja suurt saali ümber ehitada.

«Remondi asendamine lammutamisega tähendab reeglite olulist muutmist ja pea uute tingimuste kehtestamist, mis oleks ebaaus teiste konkursil osalenute suhtes ja tooks suure tõenäosusega kaasa mitu kohtuasja,» märkis minister jaanuaris linnavalitsusele saadetud kirjas.

Kompus ütles, et firma tellitud juriidilise analüüsi järgi ei too lammutamine kaasa vajadust lepingut muuta. «Vaja on, et pooled mõistaksid lepingut ühtmoodi, ja seda saab teha lepingu lisaga.»

Kultuuriministri referent Maris Viipsi märkis, et ministeerium ei kommenteeri esialgu Uus Sakala ettepanekuid. «Tutvume nendega põhjalikult. Eks siis näe, mida lepingus muutma hakkame,» tõdes ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing