Eesti ja Läti said ELi rahandusministritelt liigkiire hinnatõusu pärast hoiatuse

14. veebruar 2006, 12:19

ELi rahandusministrid tõmbasid pidurit eurotsooni kiirele laienemisele, hoiatades Eestit ja Lätit inflatsiooni eest, mis võib euroga ühinemise edasi lükata.

Inflatsioon Eestis, mis tahaks eurole üle minna järgmisel aastal, ning Lätis, mis on sihikule võtnud 2008. aasta, on liiga kõrge, ütlesid täna Brüsselisse kogunenud rahandusministrid, vahendab Bloomberg.

Eesti enda inflatsiooniprognoosid „on madalapoolsed, võttes arvesse inflatsiooni tundlikkust nafta hinna suhtes,” tsiteeris Bloomberg. Läti kohta öeldi, et riik on alahinnanud nii inflatsiooni kui jooksevkonto defitsiidi suurust.

Keeldudes leevendamast eurotsooniga liitumise reegleid kahele Balti riigile, saadetakse hoiatav signaal ka teistele uutele liikmesriikidele nagu Poola, Tšehhi ja Ungari. Hinnaalandust ei ole loota.

ELi poliitika on praegu „sa kas täidad reeglid või ei täida”, kommenteeris Bloombergile Londoni CA IB International Markets analüütik James Oates. „Varem nii aktiivselt piitsa vibutatud ning riigid nagu Saksamaa ja Itaalia pääsesid minema nii mitmegi kahtlase asjaga.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing