Veterinaaramet korraldab linnugripi staabiõppuse

Gert D. Hankewitz 16. veebruar 2006, 09:22

Täna ja homme korraldab veterinaar- ja toiduamet PANDORA kompleksõppuse raames linnugripi alase staabiõppuse, teatas amet.

Õppuse eesmärgiks on anda teavet eriti ohtlike lindude nakkushaiguste ennetamise, diagnoosimise ning tõrje strateegiate osas lindude gripi näite varal, informeerida koostööd tegevaid institutsioone tegevuse seaduslikest alustest ning koostööpõhimõtetest, harjutada koostööd eri institutsioonide vahel, kes reaalolukorras taudi tõrjest osa võtavad ning kontrollida olemasolevate kriisireguleerimisplaanide (s.h eelkõige Newcastle`i haiguse ja lindude gripi tõrje tegevusjuhendi) aja- ja asjakohasust ning tuua välja kitsaskohad, mis võivad takistada taudipuhangu kiiret ja efektiivset likvideerimist.

Õppuse raames simuleeritakse veterinaar- ja toiduameti poolt ette valmistatud materjali alusel situatsiooni, kus lindude gripp on puhkenud mitmes Eesti piirkonnas.

Staabiõppus on kolmetasandiline: maakondlikul tasandil toimub õppus Põlvamaal ja Läänemaal ning riiklikul tasandil Veterinaar – ja Toiduameti ruumides.

Õppusest võtavad maakondlikul tasandil osa veterinaarkeskuste ametnikud, ornitoloogid, simulatsioonikoha loomakasvatusettevõtte esindajad, maakondade kriisikomisjonid (s.h politseiameti esindajad, päästeameti esindajad, maavalitsuse esindajad, Veterinaar- ja Toidulaboratooriumi esindajad), Põllumajandusministeeriumi esindajad,

Korraldatav õppus on üks osa riikliku valmiduse tõstmisest võitluseks linnugripiga. Maakondades läbiviidavad harjutused kulmineeruvad 02.-06. oktoobril Siseministeeriumi poolt korraldatava kompleksõppusega Pandora 2006, mille käigus kontrollitakse riigi erinevate operatiivteenistuste valmisolekut tegutsemiseks pandeemia korral.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing