Saaremaa päästeteenistus ei ole linnugripiks valmis

Gert D. Hankewitz 14. märts 2006, 12:53

Kui Saaremaal peaks avastatama linnugripp, siis päästjad viiruse piirkonda ei sisene, sest neil puudub praegu selleks vajalik varustus ja väljaõpe.

Sellest teatas viimasel maakonna kriisikomisjoni linnugripialasel nõupidamisel päästjaid esindanud komisjoni liige Arne Kana, kelle sõnul jääb linnugripi korral päästjate peamiseks ülesandeks logistika, kirjutab Saarlane.

“Siin ei ole kindlasti mõeldud, et päästjad hoiavad eemale, pesevad käed puhtaks ja jälgivad kogu sündmuste käiku depooaknast,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe. “Päästeteenistus on ellu kutsutud inimeste ja nende vara päästmiseks. Põhjus on pigem selles, et me ei ole veel linnugripiks valmis. Puudu on vaktsineerimisest, kaitseriietusest ja väljaõppest,” lausus Lindmäe.

Lääne-Eesti päästekeskuse kriisireguleerimise büroo juhataja Toomas Luik ütles, et kogu operatiivreageerimine linnugripi korral toimub põhimõttel, et juhib ja olulise koormuse kannab ametkond, kes on selleks ette valmistatud. “Ilma kaitsevarustuseta me oma mehi lahingusse ei saada. Ei tulle, vette ega ka võimalikku kokkupuutesse lindude gripiga,” nentis Luik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing