EPL: Pranglil ja Naissaarel õlireostuse oht

17. märts 2006, 07:20

Kolmapäeval avastasid Soome piirivalvurid kaks uut suuremat õlilaiku, eksperdi hinnangul ohustab jääga lääne suunas triiviv reostus Pranglit ja Naissaart.

Piirivalve reostustõrje jaoskonna ülema Silver Vahtra sõnul on piirivalvel õnnestunud kaardistada kogu Runner-4 uppumise ala ning nende tööde käigus avastati uusi reostuslaike, mis polnud varem jääolude tõttu nähtavad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vahtra nentis, et Soome õlitõrjelaevad alustasid eile küll reostuse likvideerimist, kuid päästetööd on ebasoodsate jääolude tõttu raskendatud. 'Laevadelt pärit info järgi on reostus imbunud jää sisse ja seetõttu pole võimalik nende kasutatava tehnikaga seda kätte saada,' ütles Vahtra.

Kui palju õli on merre sattunud, pole siiani teada. 'Praegu saame rääkida vaid sellest, mida me näeme. Võib öelda, et viimane lidariga tehtud lend näitas, et meres on kolm tonni õli, mida saab pidada vaid jäämäe veepealseks osaks,' märkis Vahtra. Tema kinnitusel on õlireostust nähtud Prangli saarest kuni Runner-4 uppumiskohani.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing