Pärnu PM: Ärimees väidab, et uurija viis ta mõjutamiseks metsa

10. aprill 2006, 08:19

Pärnu õlletehase endine juht Kalev Männe väidab, et maksu- ja tolliameti uurija viis ta mullu novembris Tammiste metsa, et mõjutada teda end süüdi tunnistama.

Mullu 13. oktoobril alkoholi ebaseadusliku riikitoomise kahtlustusega kinni peetud Männe, kelle vahistamise kohus järgmisel päeval sanktsioneeris, polnud pikka aega nõus juhtunust rääkima. Paar päeva üle kahe kuu vahi all olnud mees ütles põhjenduseks, et vägivalda tema suhtes ei tarvitatud, üksnes veendi, pealegi lubanud ta siis, et ei räägi asjast kellelegi, kirjutab Pärnu Postimees.

Männe mäletamist mööda oli see 18. novembril, ta oli juba rohkem kui kuu vahi all olnud, kui uurija ta Pärnu politsei arestimajast välja võttis ja mainis, et tuleb tollis ära käia. Tee aga viis hoopis Tammiste poole.

Asfaltteelt keeras auto, kus peale Männe kriminaalasja uuriva tollitöötaja oli kaasas veel üks tema kolleeg, metsateele. Mõne aja pärast peatuti karjääri juures, kus juba üks auto ees ootas.

Männe sõnutsi öelnud uurija, et mingu ta nüüd teise autosse, kus teda oodatakse. 'Oli ikka üllatus küll, kui ma autoukse lahti tegin ja seal istus sõber Juhan (nimi muudetud – E. V.),' kirjeldas Männe. Talle oli tuttav ka roolis istunud Karl (nimi muudetud – E. V.), kriminaalse taustaga mees, kelle kohalolek ei üllatanud sugugi vähem.

Autos selgus, et sõber oli Männele toonud õlut, natuke sinki ja juustu peale hammustamiseks, samuti suitsu. Istutud, maitstud õlut ja aetud juttu. Muuhulgas maininud Karl, et Männel polevat küll mingit mõtet niimoodi arestimajas sitsida. Et parem ennast juba süüdi tunnistada, siis karistataks teda umbes 5000kroonise trahviga.

Männe ütles, et nägi uurija ettevalmistatud psühholoogilise mõjutamise katse läbi. 'Loomulikult on arestimajas pidevalt söögist ja suitsust puudus, eks nad kujutasid ette, et mul läheb nende asjade peale tuju nii heaks, et olen nõus sellisele kokkuleppele minema,' rääkis ta.

Ajalehel on andmeid, et Männega metsas toimunu on jõudnud ka uurimisorganite kõrvu. Mida selles asjas ette võetakse, selgub järgmisel nädalal. Maksu- ja tolliameti Lääne talitusest ei õnnestunud lehel kommentaari saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing