PM: Tallinn ei välista Viru juurdeehituse kerkimist

11. aprill 2006, 08:04

UNESCO komitee raporti vastuse projektis nendib linnavalitsus, et linnamüüri kõrvale ehitatavate majade ja nn Viru poja ehitamist takistada ei saa.

Järgmisel ÜRO haridus-, teadus- ja kultuuriorganisatsiooni (UNESCO) maailmapärandi komitee korralisel istungil Vilniuses, mis peetakse tänavu juulis, tuleb arutusele ka Tallinna vastus professor Giorgio Piccinato raportile, kirjutab Postimees.

UNESCO ekspert Piccinato kritiseeris Tallinna linnaplaneerijate tööd ja soovitas jätta Viru juurdeehituse püstitamata.

UNESCO-le saadetava kirja projekt on arutusel homme Tallinna linnavalitsuse istungil. Oma vastuses märgib linnavalitsus, et on leidnud Piccinato raportist tuge oma senisele tegevusele, sest Tallinna ajaloolise omapära säilitamine on linnavalitsuse prioriteet.

'Mis puudutab 1990. aastatel langetatud otsuste realiseerimist (Laboratooriumi tänaval linnamüüri kõrval oleva hoonestuse rekonstrueerimine, Viru hotelli juurdeehitus jne), siis siinkohal on Tallinna linnaplaneerimise ametil juriidiliselt raske protsesse muuta,' tõdeb linnavalitsus oma vastuses.

'Seda enam, et planeeringud/projektid on saanud kooskõlastuse kõigilt vajalikelt instantsidelt, sealhulgas muinsuskaitse institutsioonidelt ning kehtestatud korra kohaselt,' lisab linnavalitsuse kiri UNESCO-le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing