EPL: Kas Saaremaa pangatükk müüdi viis korda odavamalt?

12. aprill 2006, 07:18

Panga panga maatehingu puhul võidi riigile esitada ebatäpseid või poolikuid andmeid.

Kahtlus tekkis, kui ärimees Alver Sagur maksis Saaremaa põhjarannikul asuva 50hektarise maatüki eest notarikirja alusel kõigest miljon krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskkonnaministeeriumi avaldatud hind Mustjala vallas Panga külas ja pankrannikul asuva Pärdi kinnistu notariaalse tehingu kohta oli üks miljon krooni. Mitme kinnisvarahindaja üksteisest sõltumatu hinnangu kohaselt maksab sellises kohas asuv maa praegu vähemalt viis miljonit krooni. Tõsi, on võimalik, et aasta tagasi, kui tehing kahe sugulase Hugo Meri ja Alver Saguri vahel sõlmiti, maksis veidi vähem.

Riigil olnuks võimalik maade tagastamisega eraomandisse läinud ja Saaremaa üheks pärliks nimetatud looduskaitsealune maa alla turuhinna endale osta. Maa-ametis aga kaalutleti, kas tasub ostueesõigust kasutada ning leiti – liiga kallis. Selle piirkonna sarnaste tehingute hinnad jäävad 600 000 ja miljoni krooni vahele.

Pärdi kinnistule oli samal päeval, kui toimus tehing, seatud ka miljoni krooni ulatuses hüpoteek panga kasuks. Ostueesõiguse kasutamiseks tulnuks riigil seegi enda kanda võtta ja ligi 50 hektarit maksnuks tegelikult riigile kaks miljonit krooni. Ikka vähemalt kaks korda vähem kui tegelik turuhind. Keskkonnaministeerium aga otsustas ostueesõigust mitte kasutada.

Möödunud aastal arvestas keskkonnaministeerium esimest korda kopsaka summa – 50 miljonit krooni – ostueesõiguse kasutamiseks Panga-sarnaste juhtumite puhul. Sellest rahast kasutati veidi üle 6 miljoni krooni.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing