BRS saab Eesti Raudtee erastamislepingu rikkumisteate ja lepingu lõpetamishoiatuse

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 10:48

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium saatis BRSile kirja Eesti Raudtee erastamislepingu rikkumisteate ja lepingu lõpetamishoiatusega.

Valitsus otsustas selle aasta 20. aprillil alustada erastamislepingu lõpetamise protsessi. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile ning rahandusministeeriumile anti volitused vastavate sammude astumiseks.

30. aprillil 2001. a sõlmisid Eesti riik Erastamisagentuuri kaudu ning BRS Eesti Raudtee 66% aktsiate erastamislepingu, mille lahutamatu lisa on samal kuupäeval sõlmitud aktsionäride leping.

'Kahjuks ei ole erastamislepinguga seatud eesmärgid täidetud. BRS-i on varasemalt riigi poolt hoiatatud seoses oluliste lepingurikkumistega. Samuti on esitatud trahvinõue summas 15 miljonit krooni. Vaatamata sellele ei ole BRS-i suhtumine erastamislepingu täitmisse muutunud. Erastamislepingu rikkumisteade ja lõpetamishoiatus on eelkõige seotud suuromaniku poolt võetud investeerimiskohustuse ulatusliku alatäitmisega,' seisis kirjas pressiteates.

Ka rikkus ministeeriumi teatel BRS endale erastamislepinguga võetud kohustust tagada riigi kasuks aktsiakapitali suurendamine Euroopa Liidu abiprogrammide vahendite võrra. 'Ajavahemikul 2001 – 2004 tarniti ja paigaldati Phare programmi vahendite eest Eesti Raudteele 7195 tonni rööpaid maksumusega 3 850 000 eurot. Eesti Vabariik on juba pool aastat taotlenud aktsiakapitali suurendamist rööbaste hariliku väärtuse võrra. BRS on sellest ilma sisuliste põhjendusteta kategooriliselt keeldunud,' märgiti teates.

BRS-l on ministeeriumi teatel 60 päeva aega heastada rikkumised, alates rikkumisteate ja lepingu lõpetamishoiatuse kättesaamisest.

MKMi minister Edgar Savisaar märkis, et erastamislepingu lõpetamine ei tähenda kindlasti raudtee natsionaliseerimist. “Samas on raudtee enamusaktsiate omanikud nii mitmel korral rikkunud erastamislepingut, et valitsus lihtsalt ei saanud sellest enam mööda vaadata. Majandusminister tunnistas: “niigi on püütud olla leebed ja mõistvad erastamislepingu rikkumiste suhtes, kuid kõigel on oma piir.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing