Pooled Eesti elanikest pole viimase paari aasta jooksul täheldanud elus muutusi

03. mai 2006, 16:10

Riigikantselei tellitud TNS EMORi küsitluse andmeil arvab pool elanikkonnast (50%), et elu Eestis pole Euroopa Liitu kuulumise kahe aasta jooksul muutunud.

Valitsuse pressibüroo teatel on 30% hinnangul elu läinud paremaks ning 15% arvates halvemaks. Mõnevõrra kriitilisemalt on meelestatud madalama sissetulekuga elanikud.

Aprillis läbi viidud küsitlusest selgus ka, et vaid iga viies Eesti elanik sooviks Euroopa Liidu asjades sõna sekka öelda. Sama palju oli neid, keda Euroopa asjad ei huvita. Ligi pool küsitletuist (51%) pidas kaasa rääkimist tulutuks, kuna arvas, et tema seisukoht ei muudaks midagi.

Enam kui pooled (53%) Eesti elanikud hindasid saadaolevat teavet Euroopa Liidu kohta piisavaks. Rohkem ELi puudutavat infot soovis saada 36% kõigist vastanutest. Erinev on olukord mitte-eestlaste hulgas, kus informatsiooni ELi kohta sooviks rohkem saada 52% vastanutest.

Küsitluse andmeil püsib Eesti 15-74 aastaste kodanike toetus Eesti kuulumisele Euroopa Liitu stabiilsena. Aprillis oli see 67%.

Muutunud pole ka toetus euro kasutuselevõtule Eestis. Eurole ülemineku poolt oli aprillis 41% elanikest ja vastu 49%

TNS Emor viis telefoni teel tehtava Omnibuss-küsitluse raames läbi uuringu 1001 15-74-aastase Eesti elaniku seas. Nendest 792 vastajat olid valimisealised Eesti Vabariigi kodanikud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing