USA börsid: makronäitajad tugevad, aktsiad ka

05. mai 2006, 10:36

Eile avaldatud makromajanduspilt USAst andis investoritele jõudu aktsiaid ülespoole osta.

USA tööministeeriumi andmeil kasvas töötajate tootlikus esimeses kvartalis 3,2%, samas kui analüütikud ootasid 2,8% tõusu. Samas kasvas ka palk 2,5% ehk täpselt kaks korda enam kui analüütikud keskmiselt ootasid, kirjutab uudisteagentuur AP.

Hoolimata kallist naftahinnast pole tarbijatel USAs kulutamisega probleeme.
Maailma suurima jaemüügifirma Wal-Mart Stores Inc ütles, et firma möödunud kuu müügikasv ületas 6,8 protsendilist kasvuootust. Gap Inc`i müük langes küll möödunud kuul 3%, kuid oli siiski parem 4,7% müügilanguse prognoosist.

Turule tegi rõõmu ka langev nafta hind. Barreli sulgemishinnaks jäi New Yorgi kaubabörsil 69,94 dollarit.

Tugevad jaekaubandusmüüginäitajad ja kiiresti kasvav palk loob aga hea pinnase inflatsiooniks, mis omakorda annab riigi keskpangale baasintresse tõsta.

„Majandus on elastsem kui enamus arvab ja minu arvates jätkab majandus väga hästi ka aasta teisel poolel,” ütles Wayne Hummer Investments peaökonomist William Hummer.
„Intressimäärad ja energiahinnad küll mõnevõrra kahandavad liikumiskiirust, aga mitte eriliselt suurel määral,” lisas ta.

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgib Dow Jones tööstuskeskmine tõusis päevaga 0,34%, tasemeni 11438,86 punktini. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi jälgiv Nasdaqi koondindeks 0,87%, kerkides 2323,90 punktini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing