MKM: Postimehe väide plaanist postkontoreid sulgeda ei vasta tõele

30. mai 2006, 14:33

Tänase Postimehe väide nagu suleks majandus- ja kommunikatsiooniminister Savisaare allkiri iga viienda postimaja on eksitav ja ei vasta tõele.

Riigil ning Eesti Postil ei ole kindlasti plaanis hakata postkontoreid sulgema.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar: ”Me oleme kogu aeg võidelnud selle vastu, et postkontoreid suletaks ja postiteenus muutuks maarahvale raskemini kättesaadavaks. Pigem oleme me tahtnud avada uusi postkontoreid kui sulgeda vanu. Naeruväärne on väita nagu tahaksime me nüüd oma poliitikat sada protsenti muuta. Postimees on hakkama saanud pahatahtliku naljaga, mis on mõeldud väheinformeeritud ja kergeusklikele lugejaile.”

Postiteenuse osutamist puudutav eelnõu ei too kaasa hõredalt asustatud piirkondades postkontorite sulgemist, vaid sätestab postkontorite paiknemise teoreetilised miinimumnõuded. Käesoleva aasta 1. juulil jõustuva postiseaduse kohaselt on postkontori eesmärk tagada postiteenuste osutamine.

Postkontorite paiknemisele nõudeid kehtestav kõnealune määrus on praegusel hetkel eelnõu staadiumis, mis tähendab, et vajab kooskõlastusi nii Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist kui ka teistest ministeeriumidest. Seega on tegemist ettepanekute ja arvamuste kogumise faasiga seadusloomes, mille järgselt toimub eelnõu lõpliku versiooni koostamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing