Maksu- ja tolliameti kommentaar 15 tolliametniku süüdismõistmisele

19. juuni 2006, 12:20

Maksu- ja tolliamet edastas oma kommnetaari täna Tartu maakohtus tehtud kohtuotsusele, millega mõisteti süüdi 15 tolliametnikku.

Järgneb kokommentaar:

'Maksu- ja Tolliamet hindab, et täna kohtuliku lahendini jõudnud 2005. aastal avastatud korruptsioonijuhtumid Koidula tollipunktis aitavad kaasa hoiakute muutumisele Eesti avalikkuses.

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav ütles, et korruptsioon mõjutab avaliku sektori tulemuslikkust, mainet ning ühiskonda tervikuna. 'Seetõttu on antud juhtum väga oluline nii MTA kui kogu Eesti avaliku sektori jaoks. Tunnustame KAPO ja prokuratuuri ja MTA sisekontrolli kõrgetasemelist koostööd korruptsiooni vastu võitlemisel,' ütles Aav.

Aav rõhutab, et oleme õppinud aastate eest toimunust ning teeme ka edaspidi omalt poolt kõik, et korruptsiooniriski ametis vähendada ning avastatud juhtumeid kohtu ja ka avalikkuse palge ette tuua.

Maksu- ja Tolliamet on korruptsioonijuhtumite valguses analüüsinud korruptsiooni tekkepõhjuseid ning rakendanud konkreetsed meetmed põhjuste likvideerimiseks ning ameti korruptsioonikindluse suurendamiseks. Peale KAPO poolt avastatud korruptsioonijuhtumeid on MTA täielikult ümberkorraldanud Koidula ja Luhamaa piirtollipunktide juhtimise – ametisse on määratud uued vahetusvanemad ja tollipunkti juhatajad. Oleme suurendanud vahetuse vahemate vastutust töö korralduses ja piiripunkti töötajate väärtushinnangute kujundamises. Vähendasime piiripunktis töötavate ametnike arvu, samaaegselt tõusis töökoormus ja vastustus, see võimaldas tõsta palkasid kuni 30% ulatuses. Täna võib öelda, et alates uute meeskondade komplekteerimisest, töökorralduse muutmisest ning ametnike motiveerimisest nii Koidulas kui Luhamaal, on töötulemused kõikides valdkondades alates uute meetmete rakendamisest oktoobrist 2005 oluliselt paranenud. Näiteks on salasigarettide avastamine võrreldes 2005. aastaga tõusnud ligi 200 %, kus 2005. avastasime piiridel I kvartalis kokku 350 tuhat salasigaretti, 2006. aastal aga samal ajaperioodil 1 miljon salasigaretti.

MTA leiab, et korruptsiooni vastu ei saa võidelda ainult palga tõstmisega. Oluline on palgatõusuga samaaegselt muuta töökorraldust ja parandada juhtimist esmatasandil. Aav rõhutab, et palgatõus ei ole motivaatoriks juhul, kui ametnik on altkäemaksuga 'sina peal”, sellisel juhtumil ei ole nendel inimestel maksuhalduri organisatsioonis kohta.

MTA teeb omalt poolt kõik, et korruptsiooniriski ametis vähendada ja avalikkuse ette tuua,' öeldakse kommentaaris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing