PM: Riik pumpab uppunud laevast kütuse välja

28. juuli 2006, 08:28

Tänavu märtsis Vaindloo saare lähedal põhja läinud kaubalaeva Runner 4 kütusepaakide tühjakspumpamisega hakkab tegelema ikkagi Eesti riik.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kinnitusel tehakse lõplik otsus kütus välja pumbata siiski valitsuse istungil, aga praegu on suund võetud sellele, et riik hakkab kütust välja pumpama, kirjutab Postimees.

Laeva omanikfirma ei ole nimelt astunud reostuse likvideerimiseks mingisuguseid samme. Tööd hakkab koordineerima piirivalveamet ning tõenäoliselt tehakse seda koostöös naaberriikidega, näiteks Soomega.

Praegu lekib alusest ööpäevas 20-30 liitrit kütust, mis hetkel ei kujuta iseenesest keskkonnale väga suurt ohtu, kuid siiski on tegemist potentsiaalse suurreostuse tekitajaga, selgitas Anu Hallik-Jürgenstein majandusministeeriumi avalike suhete osakonnast.

Lihtne matemaatika annab vastuseks, et märtsikuust saadik on merre lekkinud umbes neli tonni erinevat kütust.

See, kui palju kütuse väljapumpamine maksma võib minna ning millal töö algab, ei ole veel teada, kuid sellekohaste hinnakalkulatsioonidega hakkab tegelema piirivalveamet, mis valib lõpuks välja ka kõige sobivama pakkuja tööde teostamiseks.

Kõik väljapumpamisega seotud kulud on plaanis sisse nõuda laeva omanikult, ütles Hallik-Jürgenstein.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing