Euroopa keskpank täiendab eurode turvalisust

Liis Kängsepp 21. august 2006, 15:33

Euroopa keskpank tahab hiljemalt 2010. aastaks lasta käibele uute turvamärkidega rahatähed, reageerides viimasel ajal avastatud võltseurode lainele.

Kui 2002. aastal lasti euro füüsiliselt rahatähtede ja müntide kujul käibele, oli keskpank kindel nende võltsimiskindluses. Viimasel ajal on avastatud aga üha rohkem võltseurosid, mille kvaliteet on märgatavalt tõusnud, vahendas ETV Frankfurter Allgemeine Zeitungit.

Euroopa keskpank otsustas võltsijate elu keeruliseks teha ja töötab saladuskatte all välja uusi nippe, kuidas rahatähtede turvalisust täiustada. Uue partii välimust ei paljastata enne 2010. aastat, kui täiendatud eurod ringlusse lastakse. Saksa liidupanga teatel ei muudeta siiski eurode kujundust ja värvivalikut.

Hetkel on ringluses umbes 10 miljonit rahatähte, mille väljavahetamine võtaks aega aastaid. Nende turvalisust tagavad vesimärgid, hologrammid, metallribakesed, kiirituse mõjul helendavad kiud ja eripaber.

Euro muutub turvalisemaks, kuid mitte võltsimiskindlaks. Rahapadade esindajate sõnul on võimalik kõike, mida inimesed toodavad, ka järgi teha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing