Lääne-Harju politseinikud nabisid kinni 2,1promillise joobega bussijuhi

30. august 2006, 14:23

Eile varahommikul peatasid Põhja prefektuuri politseinikud kodanikult saadud vihje peale Paldiski maanteel liinibussi, mille juht oli 2,1promillises joobes.

Politsei teatel helistas eile hommikul kella 5.45 ajal Põhja politsei juhtimiskeskusesse naisterahvas, kes ütles, et Rummust Keila poole liikuva liinibussi juht näib olevat joobes. Kümmekond minutit hiljem peatasid Lääne-Harju politseinikud bussi ning selle juhil, 46aastasel mehel tuvastati 2,1promilliline alkoholijoove. Peatamise hetkel oli bussis vähemalt 15 reisijat.

Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseiosakonna vanemkomissar Kaido Saarniit tänab tähelepanelikku naisterahvast, kelle abikõne hoidis ära võimaliku õnnetuse. 'Asulavälistel teedel juhtunud ühissõidukiõnnetused on sageli väga raskete tagajärgedega. Bussis on rohkem inimesi, kes võivad viga saada, samuti on raskele sõidukile mõjuvad füüsikalised jõud suuremad,' ütles vanemkomissar. Seega on tema sõnul bussijuhtidel ka suurem vastutus ning väiksemgi ohutusnõuete rikkumine võib tuua tõsiseid tagajärgi.

Eile lõuna ajal viisid Põhja prefektuuri Ida-Harju politseinikud oma teeninduspiirkonnas läbi ka üldise puhumisoperatsiooni. Pooleteise tunni jooksul kontrolliti 201 sõidukijuhti, kellest joobes oli vaid üks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing