EPL: Tallinn kavatseb tasulist parkimisala järgmisest aastast laiendada

31. august 2006, 08:58

Septembris jõuab Tallinna volikokku parkimise arengukava eelnõu, mis laiendab tunduvalt tasulise parkimisala piire, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Valveta tasulise parkimisala laiendamise otsus on linnavolikogu pädevuses, kuid meie ettepanek oleks rakendada seda alates järgmisest aastast,” lausus Tallinna transpordiameti juhataja asetäitja Tiit Siimon.

“Plaanis on juurde ehitada uusi parkimismaju, kuid ka valminutes leidub piisavalt vaba ruumi,” ütles Siimon.

Arengukava näeb edaspidi ette ühissõidukite peatuste lähedusse soodsate parkimistingimuste loomist, mis võimaldaks jätta auto sinna ja sõita mõistliku hinnaga näiteks trammiga kesklinna edasi.

“Parkimistasude tõstmist momendil kavas pole ja see võib kõne alla tulla eurole üleminekul,” lisas Siimon. “Parkimistasudest ja -trahvidest laekuva tuluga saame täiendavalt toetada linna transpordisüsteemi arengut,” selgitas Siimon.

Tallinnas parkimist korraldava AS-i Falck infojuhi Katrin Paasi sõnul on tasulise parkimisala laienemisel firmasse juurde vajatavate töökäte hulgast momendil veel vara rääkida. “Linn ütleb esmalt hinnad ja kirjeldab teenust ning kui nende poolt esitatud tingimustes on kokku lepitud, siis selgub kõik täpsemalt,” ütles Paas.

“Seejärel saab hakata prognoosima ka laiendatud alal parkimistrahvidest laekuva rahasumma kasvu,” lisas Paas. Hetkel on Falckil Tallinnas tööl 12 parkimiskontrolöri ja puudust tuntakse veel kolmest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing