Tiina Lokk liitus Reformierakonnaga

06. detsember 2006, 11:30

Tiina Lokk, Pimedate Ööde filmifestivali
peakorraldaja, filmiteadlane ja -kriitik, esitas avalduse Eesti Reformierakonda
astumiseks.

Lokk liitub erakonna Tallinna piirkonnaorganisatsiooniga ning kandideerib 2007. aasta Riigikogu valimistel Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa valimisringkonna nimekirjas.

Tiina Lokk tõi Reformierakonnaga ühinemise põhjuseks soovi aidata kaasa kultuuri finantseerimissüsteemi nüüdisajastamisele: „Ma soovin leida lahendusi, kuidas luua ajakohane kultuuri rahastamise skeem. See on kõigile kultuuritegijatele üks kõige suuremaid probleeme, sest 1990ndail loodud süsteemi pole hoolimata ühiskonna- ja kultuurielu arengust oluliselt muudetud ning see ei toimi enam tänasel päeval.”

Tiina Loki sõnul soovib ta anda oma panuse Reformierakonna kultuuripoliitika elluviimisele ja arendamisele. „Olen hariduselt filmiteadlane ja filmikriitik – kino on minu erihuvi. Ja Reformierakond on selgelt välja öelnud, et nad soosivad rahvusliku filmitööstuse arengut ja tähtsustavad väärtfilmilevi üle kogu Eesti,” ütles Lokk.

Tiina Lokk on tänavu 10. korda toimuva Pimedate Ööde filmifestivali asutaja ja üldjuht ning tunnustatud filmiteadlane ja –kriitik. Ta on Balti Filmi- ja Meediakooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduse eriala lektor, samuti Eesti Kunstiakadeemia stsenaristika aluste õppejõud. Ta on töötanud Tallinnfilmi toimetajana, olnud kaua vabakutseline ajakirjanik-filmikriitik ning lõpetanud Moskva rahvusvahelise filmiinstituudi filmiteooria ja -kriitika magistrina.

Tiina Lokk on Euroopa Filmi Akadeemia liige. Teda on autasustatud Prantsusmaa Akadeemiliste Palmide Ordeni rüütlimärgi, Põhjamaade Ministrite Nõukogu kultuuripreemia, Poola Kuldse Teeneteristi ja Valgetähe V klassi teenetemärgiga. Tiina Lokk on Tallinna aukodanik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2006, 11:44
Otsi:

Ava täpsem otsing