Tallinna linnapea kuulutas välja Jõulurahu

Mariliis Pinn 24. detsember 2006, 14:58

Täna keskpäeval kuulutas Tallinna linnapea
Jüri Ratas Raekoja aknalt välja Jõulurahu kuninganna Kristiina sõnadega, mis
kõlasid Tallinna Raekoja platsil esmakordselt üle 360 aasta tagasi.

"Homme, kui see on Jumalale meelepärane, jõuab kätte meie Issanda ja Lunastaja armurikas sünnipäev. Ja seepärast olgu nüüd välja kuulutatud üleüldine Jõulurahu, ja olgu kõik asjaosalised üles kutsutud seda püha pühitsema sobiliku hardumusega, ja ka muidu ennast üleval pidama rahulikul ja viisakal kombel.

Kes aga selle rahu vastu eksib ja Jõulurahu seadusevastase või ka ebasobiva käitumisega rikub, seab ennast sellega raskendavate asjaolude kätte süüdi ja langeb karistuse alla, nagu seda igaühe kohta seadus ja korraldused ette näinud on. Ja lõpetuseks olgu kogu riigi elanikkonnale soovitud rõõmurikkaid Jõulupühi ja Jõulurahu, mis kestku terves riigis Kanutipäevani 13. jaanuaril."

Tavakohaselt mängis Tallinn Brass jõulumuusikat, pärast Jõulurahu väljakuulutamist kõlas Eesti hümn, teatas Tallinna pressiteenistus.

Jõulurahu väljakuulutamise tava taastati aastal 1993 ning kuulub kuninganna Kristiina ehk Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega, olles säilinud kuues Põhjala linnas. Jõulurahu tava on protestantlikult lihtne ja napp, see pole kunagi esinenud politiseeritud kujul. Väljakuulutamine toimub alati jõululaupäeva keskpäeva eelsetel ja järgsetel minutitel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. December 2006, 14:58
Otsi:

Ava täpsem otsing