Zerply mängib tõsist mängu

Kadrin Karner 30. mai 2011, 00:00

Intervjuu Taaniel Jakobsiga.

Kuidas teil äriidee tekkis? Alguses oli meie eesmärk veidi teistsugune, kui see on praegu. Tahtsime luua suletud veebikogukonda kõige tähtsamate ametialaste suhete jaoks, mis inimesel on.

Praegu ehitame sellele vastupidist võrgustikku - tahame olla kõige avatum alternatiiv portaalidele, mis olemas on.

Idee millegi sellise ehitamiseks tuli valikuvõimaluste puudumisest. Tänapäeval on maailma suurim ärivõrgustik LinkedIn, aga kuigi nii Christofer Karltorp (Zerply kaasrajaja - toim) kui ka mina oleme üle kümne aasta veebis töötanud, ei tundnud me, et sobiksime LinkedIni.

Kui kaua läks aega ideest portaali valmimise ja avamiseni? Oleme katsetanud erinevate ideedega nüüdseks üle aasta. Selle aja jooksul oleme kokku pannud oma meeskonna, kolinud Rootsist Eestisse ja Eestist omakorda Silicon Valley'sse, asutanud USAs firma ja kogunud kapitali.

1. juunil toome Zerply ametlikult avalikkuse ette, aga möödunud aasta lõpust oleme oleme private beta (mitteavalik testperiood - toim) faasis.

Mille poolest olete omasugustest portaalidest üle? Esimesest päevast peale on meie eesmärk olnud võtta professionaalide võrgustikust välja suurfirmalikkus. Ma usun, et see suhtumine eristab meid eelkõige rohkem traditsioonilistest konkurentidest, nagu LinkedIn, Viadeo ja teised.

Me püüame olla elulähedane alternatiiv, usume, et nutikad mõtted ei sünni ilmtingimata juhatuse koosolekul, vaid tooreste talentide ja kirgliku suhtumise keskkonnas.

Kui palju olete siiani oma ärisse investeerinud? Esimesed kuus kuud tulime toime omal jõul. Meil Christoferiga olid enne Zerply rajamist oma väikefirmad. Suurem osa rahast tuli alguses Christoferi IT-firmast Rootsis.

Algkapitali on meil kokku 160 000 dollari ringis. Suurimad investorid on üks Rootsi investeerimisfirma ja 500 Startup Accelerator, millega ühinesime Silicon Valley's.

Mida olete investoritele lubanud - millal nad oma raha tagasi teenivad? Kõik investeeringud meisse on pikaajalised ja investorid väljuvad sellest projektist koos meiega.

Kuidas sattusite Silicon Valley inkubaatorisse? Selle inkubaatori nimi, millega liitume, on 500 Startup Accelerator ja selle on rajanud kuulus ingelinvestor Dave McClure ja tema algkapitali fond. Oleme olnud Silicon Valley's nüüdseks aasta ja kuigi oleme loonud head suhted sealsete investorite ja mõjuisikutega, oleme siiski algajad ettevõtjad ja vajame ametlikku heakskiitu.

Keegi kirjeldas 500 Startup Acceleratorit kui raketti, mis kannab sind väga lühikese ajaga Silicon Valley keskmesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing