Kui mugav kohustuslikkus teise samba puhul ära kaob, siis tuleb klientidele rohkem selgitada tulevikuks säästmise vajadust, kirjutab Bigbank Eesti äriüksuse juht Jonna Pechter.

- Jonna Pechter.
- Foto: Erakogu
Oleme harjunud kuulma arvamusi, et riik, ettevõtjad ja isegi meie sõbrad käituvad rahaasjades ebamõistlikult, kuid reeglina tunneme ebameeldivust, kui meie endi finantskäitumine luubi alla võetakse. Neid inimesi, kes käituvad ratsionaalselt, nagu majandusteaduses enamasti oletatakse, reaalses elus eriti ei ole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigikogus vastu võetud pensionireform meelitab ka Äripäeva ajakirjanikke teisest pensionisambast raha välja võtma.
Valitsuse katse pensionireformi viimasel hetkel paindlikkust lisada on "too little too late", sest ekspertide kriitikaga ei arvestata piisavalt, leiab Äripäev juhtkirjas.
2025. aasta kevad jääb börsiosalistele meelde järsu hüppega volatiilsuses. Kuid mitte kõik finantsinstrumendid ei kannatanud selle „palaviku“ all. Poliitilised uudised, tariifisõjad ja ebakindlus raputasid paljude börsiosaliste närve, ent olukord püsis stabiilne optsioonide, eriti nullpäevase kehtivusajaga (0DTE) segmendis, mille puhul ennustati probleeme, mis võiksid võrrelda 2008. aasta ülemaailmse kriisiga.