18. august 2015 kell 16:00

Eksperdid: Hiina devalveerib tõenäoliselt veel

Hiina jüaan  Foto: Bloomberg

Hiina aktsiaturud on paar päeva olnud suhteliselt stabiilsed. Täna on hirm turgudele aga tagasi tulnud ning Shanghai ja Shenzheni indeksid on kukkunud üle 6 protsendi, vahendab CNBC.

Kohalik meedia süüdistas volatiilsuse kasvus Hiina maaklerfirmasid, kes on kauplejatele võimendamiseks rohkem raha laenanud ja põhjustanud langusele panustamise. USA ja Euroopa kauplejad aga rääkisid, et muret valmistab jüaani edasine devalveerimisoht, mis on põhjustanud ka aktsiaturu languse.

„On põhjust uskuda, et Hiina jüaani devalveerimine ei ole veel läbi. Juba varsti võidakse astuda järgmine samm,“ ütles investeerimisfirma Brewin Dolphini fondiuuringute juht Ben Gutteridge.

Goldman Sachsi arenevate turgude strateeg Kamakshya Trivedi oli nõus ja ütles, et „keskpikas perspektiivis on edasine devalveerimine tõenäoline.“

Eelmisel nädalal otsustas Hiina Keskpank devalveerida jüaani 4 protsendi ulatuses. See pani arenevate turgude aktsiaturud kukkuma ja paljud investorid tõmbasid Hiinast raha välja. Kardetakse, et Hiina samm võib regioonis vallandada valuutasõja.

Hetkel kuum