Indrek Mäe • 15. juuni 2016 kell 7:13

Nordecon teeb Äripäevale uue maja

Äripäeva tulevaste tööruumide seis eelmise aasta septembris, kui sõlmiti leping arendajaga.  Foto: Raul Mee

Äripäev kavatseb tuleva aasta juunis kolida uutesse bürooruumidesse, mida hakkab sel nädalal sõlmitud lepingu alusel renoveerima Nordecon.

Nordecon sõlmis lepingu Lutheri Ärimaja OÜga Tallinnas Vana-Lõuna 39 asuva ajaloolise Lutheri mööblivabriku masinasaali renoveerimiseks. Masinasaali rajatakse unikaalse interjööriga büroopinnad, hoones on pinda kokku 7000 ruutmeetrit. Maja on jagatud 17 büroopinnaks, millest pool läheb Äripäeva kasutusse. Maja keskel on suur aatrium ning katusel terrass.

Ehitusmaksumus on üle 5 miljoni euro, hinnale lisandub käibemaks.

„Lutheri tehase mööblivabriku hooned olid 1912. aastal, mil masinasaal rajati, väga uuenduslikud raudbetoontarinditega ehitised,“ ütles Lutheri Ärimaja arendaja Uko Paasik. „Hoone rekonstrueerimine on suur väljakutse, sest soovime tänapäevaseid tehnoloogilisi lahendusi varjus hoida, eksponeerides hoone ajaloolist arhitektuuri,“ lisas ta. 

Renoveerimistööde käigus luuakse kaasaegne interjöör, kombineerides omavahel olemasolevad betoon- ja klaaspinnad Lutheri mööblitootmises laialdaselt kasutatud vineeriga. „Olen kindel, et ehitus on  kvaliteetne ning omaaegset ja arhitektuurimälestistele nõutavat taset järgiv,“ sõnas Paasik.

Nordeconi juhatuse liikme Avo Amburi sõnul on Lutheri masinasaali hoone renoveerimine ettevõttele põnev ülesanne. „Hoone on ainulaadne juba kas või selle poolest, et siin on klaasist katus, mis oli omal ajal suurim, nüüd üks suuremaid Baltimaades,“ rääkis ta.

„Masinasaali sisemuses jäävad ühes lõigus avatuks kõik kolm löövi. Raudbetoontarindid renoveeritakse, taastatakse fassaadide esialgne kuju ning sisekliima tagamiseks rajatakse uued tehnosüsteemid,“ kirjeldas Ambur plaanitavate tööde sisu.

Lutheri vabrikuhooned projekteerisid tuntud Peterburi arhitektid Nikolai Vassiljev ja Aleksei Bubõr.

Äripäeva tulevane kontor Tallinnas Lutheri kvartalis.  Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum