Analüütik Tallinna Veest: langus tuleb

LHV ennustab Tallinna Vee aktsiale teatavat langust.  Foto: Raul Mee
Indrek Mäe • 27 jaanuar 2017

LHV vanemanalüütiku Joonas Joosti hinnangul teeb Tallinna Vee aktsia seoses eilse ringkonnakohtu otsusega täna läbi languse, kuid see tuleb madalam kui eelmise kohtuastme negatiivse uudise puhul.

Joost tõi välja, et 2015. aasta 8. juunil avaldatud esimese astme ehk halduskohtu negatiivse otsuse järgselt langes Tallinna Vee aktsia hind kahe päeva jooksul 17,3 protsenti ehk 15,6 eurolt 12,9 eurole. „Väga oluline on aga meeles pidada, et kogu langus ei tulnud siiski reaktsioonina uudisele, vaid samale ajale langes ka dividendide õiguse lõppemine,“ selgitas Joost.

Analüütiku sõnul võib dividendidega korrigeeritult pidada halduskohtu otsusega seotud languseks 1,80 eurot ehk 11,5 protsenti. „Ettevõtte aktsia oli dividendide ja ka võimaliku positiivse kohtulahendi ootuses uudisele eelneva kahe kuu jooksul suurusjärgus 10 protsenti tõusnud ning 15,6eurone sulgemishind oli ka Tallinna Vee aktsiale eelneva kaheksa aasta tipp,“ rääkis Joost.

Siiski juhib Joost tähelepanu, et ka eilne ringkonnakohtu otsus polnud lõplik. „Ettevõte on öelnud, et kaebab selle otsuse edasi,“ toonitas ta. „Täiendavalt tuletan meelde, et praegu on rahvusvaheline arbitraažikohus vaidlust kaalutlemas ning eeldatavasti jõutakse otsuseni selle aasta esimesel poolaastal,“ lõpetas Joost.

Hetkel kuum