Pille Ivask • 30. jaanuar 2017 kell 10:31

Volkswagen tõukas Toyota troonilt

Toyota juht Akio Toyoda väidab, et uus Toyota Camry näeb seksikas välja. Fotol Toyoda tutvustamas uut Camryt kuu alguses peetud Detroidi autošõul.   Foto: epa

Jaapani autotootja Toyota pole enam maailma suurim autotootja, selle koha on nüüd hõivanud Saksa autogigant Volkswagen.

Toyota teatas täna, et müüs 2016. aastal kokku 10,2 miljonit sõidukit, mis on 0,2% võrra rohkem kui aasta varem. Rivaal Volkswagen müüs möödunud aasta jooksul aga 10,3 miljonit autot ning tõuseb seega maailma suurimaks autotootjaks, vahendab MarketWatch.

Volkswageni tulemuse taga võib suuresti näha kasvu just Hiina turul, mis on autotootja jaoks Euroopa turu järel suuruselt järgmine. Toyota peamisteks turgudeks on see-eest Jaapan ja USA. Jaapanis on Toyota müük viimasel ajal hoo maha võtnud, aastane kasv jäi vaid 2,8% juurde. USA turul pole samuti Toyota jaoks head ajad, kuna ameeriklased on huvitatud eeskätt veoautodest ning linnamaasturitest. Toyota loeb oma tugevuseks aga sedaankerega autosid, näiteks Camryt, mis on mitmel pool väga populaarne.

Eelnevast hoolimata on Toyota lubanud, et ees ootab hea aasta. Ettevõte arendab elektriautot, samuti tehakse pingutusi, et just nooremad inimesed Toyota endale soetaksid. Selle tarbeks võetakse kasutusele moodsamad ning mõnel juhul isegi agressiivsemad disainilahendused, mida vähemasti Toyota juht Akio Toyoda on nimetanud “seksikaks”. Uus Toyota C-HR olla ehitatud aga suisa neid inimesi silmas pidades, kellele muidu Toyotad üldse ei meeldigi.

Hetkel kuum