Mait Kraun • 27. märts 2017 kell 17:31

Kulla hind tõusis viimase kuu tippu

kuld  Foto: Reuters/Scanpix

Kulla hind tõusis täna viimase kuu kõrgeima tasemeni, sest USA aktsiaturud ja dollar hakkasid tervishoiureformi läbikukkumise tõttu langema, vahendab MarketWatch.

Dollari ja aktsiaturud hakkasid langema aga selle tõttu, et vabariiklased ei saanud Obamacare’i tühistamiseks ja asendamiseks Kongressis piisavalt toetust. „Kuld saab kasu sellest, et vabariiklaste tervishoiureform kukkus läbi ning dollar hakkas selle tõttu odavnema,“ ütles investeerimisfirma Accendo Marketsi analüütik Mike van Dulken. „Kui hind tõuseb veel 6 dollari võrra, siis jõuab kuld kõrgeima tasemeni alates Donald Trumpi valimisvõidust novembris.“

Kulla aprillikuu futuuri hind tõusis 0,6 protsenti 1255 dollarini untsist. Viimati kauples kollane metall nii kõrgel veebruari lõpus. Hõbeda maikuu futuuri hind tõusis 2 protsenti 18,11 dollarini untsist.

Goldseek.comi tegevjuht Peter Spina ütles, et kulla hind peaks enne „tugevate vastupanutasemeteni jõudmist“ tõusma 1300 dollarini untsist.

 „Ma hoiaksin silma peal praegu kullakaevandusaktsiatel, sest need on väärismetalli tõusust maha jäänud. Kui kullaaktsiad hakkavad aga kiiresti tõusma, siis me võime näha isegi 1400-1600 dollarist untsihinda,“ lisas Spina.

 

Hetkel kuum