Pille Ivask • 17. aprill 2017 kell 13:50

Unitedi skandaal röövis investoreilt miljoneid

Berkshire Hatahway juht Warren Buffett, kellele kuulub ligi 29 miljonit United Airlinesi aktsiat.  Foto: Bloomberg

United Airlinesi skandaal tegi peale ettevõtte juhtkonna meele mõruks ka investoritel, kuna lennufirma aktsia hakkas pärast skandaali langema.

Eelmise nädala algul ilmus sotsiaalmeediasse video, kus on näha, kuidas ülebroneeritud lennult inimest jõuga minema veetakse.

United Airlinesi aktsia hind langes alates eelmisest reedest 2,6% võrra, samas kui New Yorgi börsi lennufirmade indeks langes vaid 0,2% jagu. S&P 500 indeks kukkus möödunud nädalal 1,1% võrra.

FactSeti andmeil tõi skandaal kaasa selle, et Unitedi turuväärtus langes pea 570 miljoni dollari võrra.

See omakorda tegi tuska investoreile, seal hulgas investeerimisguru Warren Buffettile. 14. veebruari seisuga kuulub talle 28 951 353 United Airlinesi aktsiat. Kui ta vahepeal aktsiaid juurde ostnud ega maha müünud ole, on Buffett kaotanud Unitedi skandaali tõttu enam kui 52 miljonit dollarit.

United Airlinesi juht Oscar Munoz omab samuti ettevõtte aktsiaid ning tema kaotas 376 000 dollarit.

Samas annab praegune Unitedi skandaal alust arvata, et uutel investoritel võiks olla praegu hea positsioon aktsiaid osta. Nimelt usuvad Wall Streeti analüütikud Unitedi aktsiasse pikas perspektiivis: 18 analüütikut, kellelt FactSet arvamust küsis, soovitas Unitedi aktsiad osta. Keskmine hinnasiht on praegu veidi alla 83 dollari, mis on viiendiku võrra rohkem kui aktsia hind praegu. United Airlinesi aktsia hinnatipp jääb aga eelmise aasta 20. detsembrisse, mil see tõusis 76,05 dollarini.

Lisaks märkis Cascend Securitiesi peastrateeg Eric Ross MarketWatchile, et praegu ei paista skandaalil lennupiletite müügiedule otsest mõju olevat.

Hetkel kuum