Mait Kraun • 4. juuli 2017 kell 17:45

UBS: ostke kulda 1200 dollari juurest

Kuld.  Foto: Reuters/Scanpix

Kullaunts kaupleb lühiajaliselt tõenäoliselt 1200-1300 dollari vahel, sest väärismetall liigub USA reaalintressimääradega ühes taktis, teatas UBS Groupi varahalduse üksus.

„Me ei ütle, et me oleme kulla osas optimistlikud. Me ei ütle ka, et oleksime pessimistlikud,“ ütles UBSi toorainete ja valuutaturu direktor Wayne Gordon. „Me lihtsalt arvame, et taktikaliselt peaksid inimesed kulda ostma umbes 1200 dollari juures ning müüma seda uuesti 1300 dollari juures. Põhjus peitub selles, et meie hinnangul püsivad reaalintressi määrad samal tasemel. See tähendab, et nominaalsete intressimäärade kasv on võrdne inflatsiooni kasvuga.“

Kulla hind kallines selle aasta esimeses kvartalis peaaegu 9 protsenti – peamiselt tekitasid muret Donald Trumpi presidentuur ja geopoliitilised riskid. Teises kvartalis on hinnad aga langenud ning juunis odavnes kuld selle aasta kiireimas tempos. Esmaspäeval kukkus kulla hind 1,7 protsenti, mis on suurim langus alates novembrist. Täna kaupleb kuld 1223 dollari juures.

Kui USA töötuse määr langeb edasi ja Föderaalreserv jätkab intresside tõstmisega, siis peaks see kullale lühiajaliselt negatiivselt mõjuma, olenemata sellest, milline saab olema inflatsioon, ütles Gordon.

Teisalt on nõudlus olnud sellel aastal tugev ning tootmine väiksem, samuti on dollar nõrgenenud. Kõik need faktorid peaks omakorda kullale positiivselt mõjuma. Kui aktsiate hinnatasemed hakkavad langema, siis võivad osad investorid ka kulla poole vaadata, lisas Gordon.

„Meile meeldib kuld kindlustuspoliitikana ootamatatute sündmuste puhul – taolisel eesmärgil investeerimiseks on praegune hinnatase atraktiivne,“ ütles Gordon.

Hetkel kuum